HETMAN-FLEX złota polska marka | nowoczesna chemia budowlana
HETMAN-FLEX złota polska marka | nowoczesna chemia budowlana
HETMAN-FLEX złota polska marka | nowoczesna chemia budowlana
HETMAN-FLEX złota polska marka | nowoczesna chemia budowlana
HETMAN-FLEX złota polska marka | nowoczesna chemia budowlana
KLEJ
DO STYROPIANU

KLEJ STYRO-FLEX

KLEJ STYRO-FLEX

OCIEPLENIA
TERMOIZOLACJA
Pojemność:

750 ml

HETMAN-FLEX złota polska marka | nowoczesna chemia budowlana

Klej do styropianu HETMAN-FLEX

  • Łatwy i wygodny w nakładaniu
  • Kołkowanie już po 2 h
  • Zastosowanie w szerokim zakresie temperatur
  • Doskonała przyczepność do podłoży mineralnych i styropianu
  • Doskonała termoizolacyjność

Profesjonalny jednokomponentowy  klej poliuretanowy przeznaczony do klejenia płyt styropianowych EPS i XPS przy ocieplaniu ścian na powierzchnię do 8 m2 (ściany zewnętrzne BSO) i do 12 m2 (fundamenty, piwnice) przy temperaturze +20˚C i szczelinie między ścianą, a styropianem nie większej niż 5 mm. Klej jest bardzo wygodny w nakładaniu, a dzięki jego użyciu, montaż płyt styropianowych jest dużo łatwiejszy. Zastosowanie kleju znacznie przyspiesza wykonywanie prac ociepleniowych: już po 2 h płyty styropianowe można szlifować i kołkować. Produkt posiada doskonałą przyczepność do betonu, podłoży mineralnych, do styropianu a także do metali i drewna. Charakteryzuje się wysokimi parametrami termoizolacyjności i dźwiękochłonności.

Ocieplanie ścian zewnętrznych budynków metodą bezspoinową. Termoizolacja fundamentów, ścian piwnic i tym podobnych podziemnych części budynków (mocowanie płyt EPS, PUR do podłoży mineralnych i bitumicznych). Wypełnianie szczelin pomiędzy płytami, szczelin powstałych na skutek docinania płyt. Dylatacje pionowe w murach. Uszczelnianie złączy, np. przy parapetach, płytkach parapetowych, płytach balkonowych, oknach piwnicznych czy oknach w przyziemiu.

Temperatura pracy (podłoża i powietrza): od +10°C do +30°C.

Temperatura puszki: od +5°C do +30°C.

Czas korekty: ok. 10 min (przy: od +23°C/RH 50%)

Czas kołkowania: już po 2 h.

Współczynnik przewodzenia ciepła: 0,036 W/mK.

Wydajność: do 8 m2 (ściany zewnętrzne BSO) i do 12 m2 (fundamenty, piwnice). Wydajność robocza jest uzależniona od temperatury, wilgotności powietrza i odległości między styropianem a ścianą.

Bezpośrednio przed użyciem puszkę z klejem bardzo dobrze wymieszać. Nakręcić na pistolet. Początkową partię kleju (ok. 30 cm), aż do wyrównania się ciśnienia w pistolecie, skierować na bok (nie do użycia). Nakładać warkoczem o średnicy ok. 3 cm. Zaczynać przyklejanie płyt zawsze od dołu, opierając dolny rząd na listwie startowej lub stopie fundamentowej. Klej nakładać na płyty po obwodzie z zachowaniem dystansu 2 cm od krawędzi płyty oraz pasmem w kształcie litery M lub W. W ciągu maksymalnie 10 minut od nałożenia kleju płyty należy przyłożyć do ocieplanej ściany i lekko docisnąć używając łaty. Korektę równości ułożenia płyt można przeprowadzić maksymalnie (w zależności od warunków) do 15 minut od nałożenia kleju. Spoina klejowa uzyskuje wymaganą wytrzymałość po 24 h od jej wykonania. Przy nadprożach płyty podeprzeć do czasu związania kleju. Po utwardzeniu się kleju (ok. 2h) płyty przeszlifować papierem ściernym i zamocować kołki w ilości min. 4 szt./m², a wzdłuż krawędzi budynku min. 8 szt./m².

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoże powinno być stabilne, równe, nośne, suche, oczyszczone z kurzu, brudu, wapna, oleju, tłuszczu, wosku, resztek farb olejnych i emulsyjnych. Należy sprawdzić przyczepność istniejących tynków i powłok malarskich. Tynki i farby o złej przyczepności, tzw. „głuche”, usunąć. Przed przystąpieniem do klejenia płyt styropianowych bezwzględnie należy zamocować listwy startowe.

  1. Doprowadzić puszkę do temperatury pokojowej.
  2. Intensywnie nią wstrząsnąć przez ok. 30 sek.
  3. Puszkę dokręcić do pistoletu i dozować w pozycji „do góry dnem”. Wielkość strumienia kleju regulować przez nacisk na spust. Jeśli pracę przerywa się na dłużej niż 15 min., należy oczyścić końcówkę pistoletu czyścikiem i zablokować spust, pozostawiając nakręconą puszkę do następnego użycia.

18 miesięcy (data produkcji na denku). Przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w pozycji pionowej, w suchym i chłodnym miejscu, w temperaturze od +5°C do +25°C.