HETMAN-FLEX złota polska marka | nowoczesna chemia budowlana
HETMAN-FLEX złota polska marka | nowoczesna chemia budowlana
HETMAN-FLEX złota polska marka | nowoczesna chemia budowlana
HETMAN-FLEX złota polska marka | nowoczesna chemia budowlana
HETMAN-FLEX złota polska marka | nowoczesna chemia budowlana
OBNIŻONA
ROZPRĘŻALNOŚĆ

PIANA

PIANA

PIT BULL

PIT BULL

MONTUJE - IZOLUJE
USZCZELNIA
Pojemność:

700 ml

HETMAN-FLEX złota polska marka | nowoczesna chemia budowlana

Hetman PIT BULL GLUE to uniwersalny klej montażowy na bazie polimeru hybrydowego (poliuretan modyfikowany silanem) charakteryzujący się dużą siłą klejenia wstępnego. Doskonale przyczepny do wszelkich podłoży budowlanych nawet na wilgotnych powierzchniach. Bezwonny, nie zawiera rozpuszczalników, izocyjanianów i silikonów. Niewrażliwy na działanie wielu chemikaliów. Doskonała przyczepność wstępna pozwala na mocowanie bez podpierania klejonych elementów. Spoinę po utwardzeniu można przemalować (również farbami wodnymi). Połączenie jest trwałe, całkowicie odporne na zmienne warunki atmosferyczne.

Odporność termiczna (utwardzonego produktu): -40° do +90°C
Temperatura aplikacji (stosowania): +5° do +35°C
Czas obróbki: Ok. 6 min
Chwyt początkowy na powierzchni poziomej: 1000 kg/m2
Chwyt początkowy na powierzchni pionowej: 200 kg/m2

· klejenie wszelkich materiałów budowlanych: kamienia
naturalnego, drewna, betonu, metalu, cegły, szkła, ceramiki,
tynku, poliuretanu, niektórych tworzyw sztucznych płyty
wiórowej itp.
· połączenia elementów blachy ocynkowanej, mosiądzu
i innych metali.

Powierzchnia, na którą ma być stosowany klej, powinna być czysta, wolna od kurzu, pyłu, tłuszczu, smaru, rdzy i innych substancji osłabiających przyczepność. Szkło, powierzchnie glazurowane, drewno należy odtłuścić alkoholem, benzyną ekstrakcyjną bądź innym rozpuszczalnikiem. Zardzewiałe powierzchnie stalowe należy oczyścić szczotką drucianą, utlenione metale (np. miedź, ołów)-
piaskować, a następnie zabezpieczyć antykorozyjnie. Przed przystąpieniem do wykonania prac naprawczych należy usunąć pozostałości starego spoiwa. Przed zastosowaniem wyrobu zaleca się wykonanie próby przyczepności na stosowanym podłożu. Klej nie wymaga podkładu, jednakże na specyficznych powierzchniach może zajść konieczność zastosowania podkładu.

Obciąć końcówkę kartusza pozostawiając cześć gwintu. Aplikator nakręcić na gwint. Nakładać za pomocą pistoletów ręcznych lub pneumatycznych. Klej nanieść punktowo lub pasmami na przyklejany materiał i dokładnie rozprowadzić. Powierzchnię złączyć i silnie docisnąć. Ostateczną wytrzymałość spoina osiąga
w zależności od grubości naniesienia i panujących warunków od 1 do 7dni. Ułożenie przyklejonego materiału można poprawić tylko przesuwając (bez odklejania) złączonych powierzchni. Klej utwardza się poprzez reakcję z wilgocią z powietrza, w związku z tym łączenia należy wykonywać w warunkach umożliwiających dostęp powietrza. Po zakończeniu pracy narzędzia wytrzeć ręcznikiem papierowym i umyć rozpuszczalnikiem. Należy stosować narzędzia z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej. Przed zastosowaniem wyrobu zaleca się wykonanie próby przyczepności na stosowanym podłożu.